Na cestě

Ayutthaya a Sukhothai, Thajsko

Ayutthaya a Sukhothai - dvě thajská města, která mnohé spojuje. Svého času obě bývala hlavním městem velkého významu. Některé zdroje dokonce tvrdí, že v dobách největší slávy byla Ayutthaya nejvíce prosperujícím městem světa. Navzdory tomu jsou dnes z obou měst k vidění již jen ruiny. Jedná se ale o místa hojně turisticky navštěvovaná. Ani my je na své cestě nevynecháme.

Kanchanaburi, Thajsko

Kanchanaburi se rozprostírá kolem řeky Mae Nam Khwae západně od Bangkoku. Město je známé zejména kvůli událostem, které se tu odehrály během druhé světové války. Váleční zajatci i civilisté zde byli nuceni japonskými okupačními vojsky v nelidských podmínkách budovat železnici, která by spojila Bangkok s barmským Rangúnem. Tato trasa proslula jako Železnice smrti. Jedním z klíčových bodů trasy byl most v Kanchanaburi, známý především z románu a stejnojmenného filmu - Most přes řeku Kwai.

Bangkok, Thajsko

Dne 11. 1. 2016 opouštíme na šest měsíců Českou republiku a vydáváme se poznávat země v oblasti Jihovýchodní Asie. První naše kroky vedou do města andělů, jak se říká Bangkoku. Je to nádherné město s mnoha velkolepými paláci a stavbami. Je to ale také město velmi rušné a i chaotické.