Sihanoukville, Kambodža

29.2.2016 Kambodža

Pláže ležící v bezprostřední blízkosti města se těší značné popularitě mezi místními i cizinci. V praxi to znamená především to, že je tu hlava na hlavě, zejména o víkendech. My ale hledáme něco trochu klidnějšího. Pláž Otres beach, která je od města vzdálená 3 km, je tou správnou volbou. Navíc Bafalo už tu jednou byl a rád by se podíval, co se tu za posledních 6 let změnilo. Autobus nás vysadil někde na benzínové pumpě na kraji města s tím, že tohle je konečná. Zvláštní, že konečná platí pouze pro turisty. Ostatní cestující sedí dál. My jsme bez milosti vypakováni z autobusu ven. Na naše dotazy nikdo nereaguje. Musíme si tedy sehnat odvoz u jednoho z mnoha "náhodou" přítomných tuk tukářů. Nakonec se domlouváme s pánem, který si nás troufne vzít na motorce. Oba dva i s batohy. Cestu přežijeme všichni ve zdraví. Jen nás nemile překvapí, když si na konci cesty říká o dolar víc, než jsme se domluvili. Tak ho pro změnu nemile překvapujeme my, když mu nabízíme, že mu dáme o dolar míň, než jsme si domluvili. To se hned uráží. Dáváme mu tedy původní domluvenou částku. Ubytování máme vyřešené celkem rychle, takže může začít pořádná válečka na pláži. A nemusíme chodit daleko. Od pokoje ji máme asi tak 5 metrů. Turistů tu není příliš mnoho. To ale kompenzují prodejci, kteří pláž křižují a neustále nám něco nabízejí - ovoce, langusty, donuty, šály, výlety na lodi, sluneční brýle... My jsme si oblíbili slečnu Lindu, která nám až pod nos každý den nosí k snídani čerstvé ovoce. Na výběr máme mango, ananas, meloun, banány a papáju.

Poctivé nicnedělání Linda nám každé ráno připravuje snídani Snídaně Otres beach

Když už máme válení se na pláži dost a písku plné zuby, půjčujeme si na jeden den skútr a jedeme se podívat do města Sihanoukville. Nejprve zamíříme na místní trh. Ten je ale velkým zklamáním. Jediné, co nás tu zaujalo, jsou hejna much, která sedí na všem konzumovatelném. Pro nás se to tím pádem stává nejedlým. A kromě trhu toho ve městě k vidění moc není. Brzy tedy pokračujeme do Národního parku Ream, k vodopádům Kbal Chhay. Období sucha má přeci jen ale své nevýhody. V tomto případě je to neblahý vliv na množství vody, které vodopády protéká. I tak jsou pro nás vodopády po pár dnech na pláži příjemným zpestřením.

Vodopády Kbal Chhay Vodopády Kbal Chhay Vodopády Kbal Chhay Vodopády Kbal Chhay Seafood nudlovka Hovězí s čerstvým kampotským pepřem Rybí amok Luk lak

Novější příspěvek Starší příspěvek