Na cestě

Varkala, Indie

02.12.2018 Indie
Varkala, Indie

Téměř na samém jihu Indie ve státě Kérala najdeme malé poklidné městečko Varkala. Rozprostírá se nad pobřežím Arabského moře na 15 metrů vysokém útesu z červeného pískovce. Na úpatí útesu leží pláž Papanasham. Věří se, že zdejší posvátné vody dokážou smýt všechny hříchy. Proto je pláž oblíbeným poutním místem mezi indickými věřícími. Neméně populární je pak Varkala pro příznivce jógy. Školami jógy se to kolem pobřeží jen hemží.

Madurai, Indie

28.11.2018 Indie
Madurai, Indie

Madurai se řadí mezi nejstarší kontinuálně obydlená města v Indii a údajně by mělo být i vůbec jedním z nejstarších měst celého světa. První zmínky o něm pocházejí již ze 3. století před naším letopočtem. Kromě toho, že je dnes významným poutním místem, populární turistickou destinací a bývalým hlavním městem dynastie Pándjů, vyhlášené je rovněž svou výbornou kuchyní. V ulicích města panuje čilý ruch. Madurai má potenciál bavit člověka od úsvitu až po západ slunce.

Chennai, Indie

22.11.2018 Indie
Chennai, Indie

Indie je divoká, chaotická, špinavá, otravná, ale také barevná, fascinující, živelná, dechberoucí a krásná. Je to svět kontrastů a protikladů, ve kterém nám Evropanům těžko něco dává smysl. Lidé Indii buďto milují nebo nenávidí. Jedni by tu nejraději strávili celý život a druzí zas co možná nejrychleji utekli někam, kde všechno má svůj řád a logiku. Příběhů o Indii bylo napsáno mnoho. Člověk ale nemůže dát jen na vyprávění druhých. Pokud si chce o Indii udělat svůj vlastní obrázek, nezbývá mu, než se sem vypravit a zažít Indii na vlastní kůži.