Na cestě

Taal vulkán, Luzon, Filipíny

Sopečné jezero Taal je dalším pozoruhodným filipínským úkazem. Příroda tu jako jakousi hříčku vytvořila sopku v sopce a jezero v jezeře. Taal je totiž pozůstatkem prehistorického stratovulkánu, který se při jedné rozsáhlé explozi zhroutil sám do sebe. Na místě původní sopky vznikla kaldera o rozměrech 20 x 30 km, jež se zaplavila vodou. Uprostřed jezera se vytvořil sopečný ostrov, na němž je hlavní kráter sopky Taal. Její vnitřní kráter se ovšem rovněž zaplnil vodou, čímž vzniklo jezero v jezeře. V menším jezeře pak jako pozůstatek jedné z erupcí leží malý lávový ostrůvek. S historicky zaznamenanými 33 erupcemi zaujímá Tall po Mt. Mayonu 2. příčku v žebříčku nejaktivnějších vulkánů na Filipínách.

Legazpi - Mt. Mayon, Luzon, Filipíny

Legazpi není zrovna tradičním cílem bacpackerů přijíždějících na Filipíny. Místo je ale velmi populární mezi Filipínci. Dominantou širokého i dalekého okolí je Mt. Mayon, 2.462 metrů vysoká stále aktivní sopka. V rámci Filipín je dokonce nejaktivnější ze všech 23 činných vulkánů. Prozatím poslední zvýšená sopečná aktivita byla zaznamenána v září roku 2O14. Název sopky Mayon vychází ze slova Magayon, což v překladu znamená "krásný".

San Juan, Siquijor, Filipíny

Ostrov Siquijor je mnohými Filipínci vnímán jako místo zahalené do tajemna. Příčinu můžeme hledat v místní tradici lidového léčitelství, jež je provázena mýty o čarodějnictví a nadpřirozenu. Siquior je bez ohledu na svou pověst okouzlujícím malým ostrovem s plážemi omývanými tyrkysovými vodami, které nabízí poměrně dobré podmínky pro šnorchlování a odpočinek.

Bohol a Panglau, Filipíny

Bohol se svou velikostí zaujímá desátou příčku v žebříčku největších filipínských ostrovů. Cestopisy a průvodci jej označují jako místo, které by cestovatelé na své pouti po Filipínách rozhodně neměli minout. Zatímco naprostá většina ostatních ostrovů láká návštěvníky na pohádkově bílé písčité pláže a křišťálově průzračnou vodu, Bohol nabízí i jiné zajímavosti. Těmi nejznámějšími jsou bezesporu Čokoládové kopce a vzácné malé opice s obrovskýma očima - nártouni filipínští.

Sagada, Luzon, Filipíny

Sagada je horská vesnička ležící uprostřed severního Luzonu. Svým návštěvníkům nabízí kromě poklidné atmosféry a trochu chladnějšího počasí oproti zbytku Filipín také mnoho turisticky zajímavých atrakcí. Na své si tu rozhodně přijdou milovníci outdoorových aktivit. V okolí se nachází několik vodopádů a jeskyní, které stojí za to vidět. Oblast rovněž vyniká svými pohřebními tradicemi. Sagada je jediným místem na celých Filipínách, kde nebožtíci byli a jsou pohřbívání do rakví zavěšených na skálu.