Na cestě

Kuching, Malajsie, Sarawak, Borneo

Malajský stát Sarawak je unikátní turistickou destinací. Kuching, hlavní město Sarawaku, je pak ideální základnou pro prozkoumání oblasti. Město samotné nabízí spoustu pěkných míst, jež stojí za to vidět. Navíc se v blízkosti Kuchingu nachází několik národních parků a přírodních rezervací. Turisté, kteří sem přijíždějí, doufají, že budou mít možnost na vlastní oči spatřit vzácnou opici kahaua nosatého, největší květinu světa raflézii nebo ohrožené orangutany.

Melaka, Malajsie

Ve 14. století byla Melaka pouhou rybářskou vesničkou. O století později se díky své poloze na půli cesty mezi Indií a Čínou proměnila ve vyhledávaný přístav a cíl obchodníků, mořeplavců a dobrodruhů. Pověsti o významu a bohatství Melaky doputovaly až do Evropy. Dobytí a ovládnutí Melaky se tak stalo jedním z hlavních cílů tehdejších námořních mocností. Nejprve se jí zmocnili Portugalci, později Holanďané a nakonec Velká Británie. Po každé z koloniálních velmocí zůstaly v Melace dodnes patrné stopy, a to zejména v architektuře a místní stravě.

Mersing - kite Fun Fly Festival, Malajsie

Mersing je díky své strategické poloze poměrně rušným městem. Naprostá většina turistů jej ale využívá pouze jako výchozí místo při plavbách na Tioman nebo jako cílový bod při plavbách z něj. Město samotné bohužel nenabízí příliš mnoho lákadel, které by turisty přiměly se v Mersingu déle zdržet. Existují ale výjimky. Člověk jen musí být ve správnou chvíli na správném místě.

Juara - ostrov Tioman, Malajsie

V Jihočínském moři asi 30 km od pobřeží Malajsie leží Pulau Tioman. V 70. letech byl Tioman magazínem Time prohlášen za jeden z nejkrásnějších ostrovů světa. Jeho dominantou je tropický deštný prales ve vnitrozemí. Na celém ostrově se nachází pouze 8 původně rybářských vesnic. Natrekováno máme pro tuto chvíli dost. Je na čase si trochu odpočinout.

Národní park Taman Negara, Malajsie

Na území Malajsie se nachází více než 30 národních parků. Taman Negara je se svými 4,343 km2 největším z nich. Stáří pralesa se odhaduje až na neuvěřitelných 130 milionů let, což z něj činí vůbec nejstarší tropický deštný prales na světě. Park je domovem mnoha druhů ohrožených zvířat - od slonů indických, přes tygry a levharty až po medvědy malajské. Pravděpodobnost, že zde člověk ale nějaké z výše uvedených zvířat potká, se rovná nule.