Na cestě

Legazpi - Mt. Mayon, Luzon, Filipíny

Legazpi není zrovna tradičním cílem bacpackerů přijíždějících na Filipíny. Místo je ale velmi populární mezi Filipínci. Dominantou širokého i dalekého okolí je Mt. Mayon, 2.462 metrů vysoká stále aktivní sopka. V rámci Filipín je dokonce nejaktivnější ze všech 23 činných vulkánů. Prozatím poslední zvýšená sopečná aktivita byla zaznamenána v září roku 2O14. Název sopky Mayon vychází ze slova Magayon, což v překladu znamená "krásný".

San Juan, Siquijor, Filipíny

Ostrov Siquijor je mnohými Filipínci vnímán jako místo zahalené do tajemna. Příčinu můžeme hledat v místní tradici lidového léčitelství, jež je provázena mýty o čarodějnictví a nadpřirozenu. Siquior je bez ohledu na svou pověst okouzlujícím malým ostrovem s plážemi omývanými tyrkysovými vodami, které nabízí poměrně dobré podmínky pro šnorchlování a odpočinek.

Bohol a Panglau, Filipíny

Bohol se svou velikostí zaujímá desátou příčku v žebříčku největších filipínských ostrovů. Cestopisy a průvodci jej označují jako místo, které by cestovatelé na své pouti po Filipínách rozhodně neměli minout. Zatímco naprostá většina ostatních ostrovů láká návštěvníky na pohádkově bílé písčité pláže a křišťálově průzračnou vodu, Bohol nabízí i jiné zajímavosti. Těmi nejznámějšími jsou bezesporu Čokoládové kopce a vzácné malé opice s obrovskýma očima - nártouni filipínští.

Sagada, Luzon, Filipíny

Sagada je horská vesnička ležící uprostřed severního Luzonu. Svým návštěvníkům nabízí kromě poklidné atmosféry a trochu chladnějšího počasí oproti zbytku Filipín také mnoho turisticky zajímavých atrakcí. Na své si tu rozhodně přijdou milovníci outdoorových aktivit. V okolí se nachází několik vodopádů a jeskyní, které stojí za to vidět. Oblast rovněž vyniká svými pohřebními tradicemi. Sagada je jediným místem na celých Filipínách, kde nebožtíci byli a jsou pohřbívání do rakví zavěšených na skálu.

Z Banaue do Batadu - dvoudenní trek po rýžových terasách, Luzon, Filipíny

Na severu Luzonu ukrývá filipínské pohoří Kordillery oblast, jež je považována za osmý div světa. Přinejmenším samotnými Filipínci. Kmen Ifuago zde před více než dvěma tisíci let v nedostupném horském terénu za pomoci primitivních nástrojů dokázal vybudovat rozsáhlý systém rýžových teras, které jsou dnes součástí světového dědictví UNESCO. V okolí vesnice Batad, kam neexistuje žádné silniční spojení a dostat se sem lze jedině pěšky, jsou rýžové terasy nejpůsobivější. Pravidelná rýžová políčka jsou vyřezána do vysoké hory, čímž vytváří obrovský přírodní amfiteátr.