Na cestě

Cameron Highlands - Tanah Rata, Malajsie

Cameron Highlands jsou rozlehlou oblastí lesnatých kopců, úrodné půdy a čajových plantáží. Své jméno získaly po Wiliamu Cameronovi, který jako první oblast zmapoval. Zatímco v KL a potažmo celé Malajsii panuje neskutečné horko a vlhko, Cameron Highlands se celoročně vyznačují teplotami připomínajícími jaro. Přes den je tu do 25°C a pouze zřídka teploty klesají k 10°C. Zdejší kopcovitý terén a příznivé klima přímo vybízejí k trekkingu.

Kuala Lumpur, Malajsie

Ještě před 160 lety nebylo na soutoku řek Klang a Gombak nic jiného, než džungle. Dnes na jejím místě stojí jedinečné moderní město protkané mrakodrapy a efektivním dopravním systémem. KL, jak místní Kualu Lumpur s oblibou zkráceně nazývají, je domovem pro 1,8 milionu obyvatel. Mísí se zde zejména malajské, indické a čínské vlivy, což z města dělá skvělé místo především pro milovníky dobrého jídla. A to my rozhodně jsme.

Vientiane, Laos

23.3.2016 Laos
Vientiane, Laos

S téměř 750 tisíci obyvatel je Vientiane zdaleka největším městem Laosu. Přesto se o něm někdy s jistou dávkou nadsázky říká, že je to nevětší vesnice v zemi. Čas ve městě tak nějak pomalu plyne, stejně jako tu líně plyne i Mekong, který zde vytváří přirozenou hranici s Thajskem. Vientiane je pro značnou část turistů vstupní branou do Laosu. My tady Laos opouštíme.

Vang Vieng, Laos

Na trase mezi Luang Prabangem a hlavním městem Vientiane se kolem řeky Nam Song rozprostírá Vang Vieng. Město kdysi nechvalně proslulo jako místo divokých a nikdy nekončících párty. O tom, jak divoké tyto párty byly, svědčí skutečnost, že zde pod vlivem alkoholu a/nebo drog umíralo několik desítek turistů ročně v důsledku utonutí. Roku 2012 se po zásahu místních úřadů situace uklidnila. Nicméně i dnes je párty atmosféra ve městě silně přítomná.

Luang Prabang, Laos

Luang Prabang je poměrně malé městečko ležící v hornaté oblasti severního Laosu. Město je výjimečné svým architektonickým dědictvím, které spojuje tradiční laoskou a koloniální architekturu. Roku 1995 bylo město dokonce zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Kromě architektury Luang Prabang láká návštěvníky na okolní vodopády a jeskyně, trekking, říční plavby, sloní tábory, školy vaření, masáže a nákupy. Jednoduše každý si tu najde to své.